Bjetin:   Český modrý paličák, který vytváří 8 větších stroužků. Sklizeň probíhá začátkem července. Je velmi ostrý a jeho výhodou je obsah silic, které nečiní potíže lidem s nemocným žlučníkem. Má jemné slupky - jde velmi snadno loupat. Skladovatelnost má v kategorii českých paličáků nadprůměrnou. Po usušení má pevné stonky, lze jej vázat do kytic. Skladováním ve váze (,,palicí,, nahoru) se jeho skladovatelnost ještě zvyšuje. 

 

  

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Havran:  Český modrý paličák s výraznými modrými skvrnami, tvoří 6 pravidelně uspořádaných stroužků. Sklízí se v polovině července. Je to nejostřejší český česnek. Skladovatelnost je nadprůměrná. Nevytváří pevný stonek, proto lze plést do copů. Pečlivým svázáním lze vyrobit i kytici. Jedná se o bezvirózní odrůdu* . 

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Rusák:   Modrobílý paličák, vytváří 4-7 velmi velkých stroužků, což je výhodné při nárazové potřebě většího množství (zabíjačka...). Sklízí se ve druhé polovině července. Pochází ze zemí bývalého SSSR. V ČR se mezi malopěstiteli pěstuje již několik desítek let a je velmi oblíbený. Má typickou chuť, mírně odlišnou od českých odrůd. Skladovatelnost je vynikající, po usušení má pevné stonky (lze vázat do kytic). Skladováním ve váze (,,palicí,, nahoru) se jeho skladovatelnost ještě zvyšuje. 

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dále máme  na podzim 2017 vysazenou odrůdu Havel

 

 

* bezvirózní odrůda = odrůda, která byla zbavena hospodářsky významných virů. Po několika letech je nutná obměna sadby. Letos vypěstováno z originál. sadby

Více o jednotlivých odrůdách na  www.k-cesnek.cz/odrudy.php